Аскариди у дітей

Захворювання аскаридоз є одним з найбільш широко поширених з гельмінтозів (вважається, що кожна четверта людина на планеті їм заражений). Аскариди відносяться до групи геогельмінтів, таким чином, цикл їх розвитку передбачає обов'язкове перебування у зовнішньому середовищі. Аскариди у дітей - це дуже часто зустрічається вид глистів, що представляє собою досить велику особина паразита від 25 до 40 см, що проживає в кишечнику дитини.

Аскариди у дітей - джерело зараження і симптомиЦі глисти з'являються у дітей за тією ж схемою, що і ентеробіоз, тобто при ковтанні зрілих яєць паразитів. Але при цьому носій аскариди стати джерелом зараження не зможе, тому що яйцю необхідний приблизно місяць для повного дозрівання і наявності відповідних умов. Основну небезпеку щодо зараження аскаридами у дітей представляють низкорастущие ягоди, овочі і грунт, а також немиті руки. Комахи (таргани і мухи) також переносять аскариди. Аскариди у дітей досить важко виявити, тому що воно найчастіше проходить безсимптомно.

Однак, для батьків є кілька показників, які можуть свідчити про появу аскарид у дітей. По-перше, це блідість слизових та шкіри, наявність кіл під очима і виникнення запаху з ротової порожнини після пробудження вранці. Аскаридоз може також мати симптоми у вигляді схуднення дитини, у разі, якщо він харчується в звичайному режимі, різких втрати апетиту. Також у дітей з'являється підвищена збудливість і плаксивість, скарги на біль в животі, неспокійний сон вночі, мігренеподібний головний біль. А якщо у дитини є звичка обгризати нігті, то при наявності вищевказаних ознак, можливість захворювання аскаридозом збільшується в кілька разів.

Також можливий авітаміноз через те, що аскариди у дітей завжди поглинають вітаміни і поживні речовини, життєво необхідні організму дитини. Значно знижується і дитячий імунітет, дитина стає розсіяним, плаксивою, неслухняним. Буває, що при захворюванні аскаридозом помилково ставиться діагноз апендицит.

У випадку, якщо ознаки аскариди з'явилися після захворювання пневмонією, то пройти перевірку на наявність глистів необхідно терміново, тому що у аскарид є дві стадії розвитку, і паразит проходить через легені до того, як зупинитися в кишечнику. У кишечнику глисти проходять розвиток у дорослих аскарида, що харчуються кров'ю дитини. Якщо зараження дуже масштабно, то аскариди можуть поглинати близько півлітра крові кожен день. Крім цього, аскариди у дітей постійно отруюють незміцнілий організм дитини продуктами життєдіяльності, що служить причиною розвитку анемії, хронічної інтоксикації та інші захворювання. Дуже небезпечним є те, що трапляється, що крім кишечника личинки затримуються і розвиваються в органах, куди вони надходять з потоком крові. З цієї причини дитячий аскаридоз обов'язково треба лікувати.

Аскариди у дітей - діагностика і лікуванняВиявлення яєць аскарид у калі зараженого дитини є підтвердженням діагнозу захворювання. Аскариди у дітей лікують різними лікарськими препаратами або введенням через еластичну трубку в шлунково-кишковий тракт кисню, що викликає загибель паразитів. Але це виробляється в найбільш важкій формі зараження, а в більшості випадків хворий приймає вермокс або пірантел. Якщо у дитини є які-небудь ознаки апендициту або непрохідності кишечника, то необхідне проведення термінового хірургічного втручання.
У якості профілактичних заходів повинні дотримуватися заходів особистої гігієни: ретельне очищення рук дитини, обробка фруктів і овочів перед вживанням, знищення комах (особливо, мух).

Джерело: misslite.ru